سیاست انتشار عکس‌ها


در این راهنما، توضیح دادیم که ما برای پذیرش و انتشار عکس‌هایی که روی نقشه ثبت می‌کنی، چه معیارهای داریم. با خوندن کامل این راهنما، می‌تونی عکس‌هایی ثبت کنی که به‌سرعت روی نشان منتشر می‌شن و در معرض دید میلیونها کاربر نقشه قرار می‌گیرن.

معیارهای انتشار عکس 

اگر عکس شما ویژگی‌های زیر رو داشته باشه، ما با اولویت بالا در نشان منتشرش می‌کنیم:

کیفیت قابل‌قبولی داشته باشه

همه کاربران از دیدن عکس‌های باکیفیت و شفاف لذت می‌برند. بنابراین یکی از معیارهایی که ما بهش پایبندیم، کوچیک و تار نبودن عکسه. همچنین اگر سوژه عکس شما به طور شفاف در عکس مشخص نباشه یا کادربندی عکس باعث گمراهی کاربران بشه، ممکنه ما موقع تایید عکس شما به مشکل بخوریم.

به مکان مرتبط باشه

عکسی که می‌فرستی، باید به طور مشخص درباره یکی از مکان‌های روی نقشه باشه. در غیر این صورت، ممکنه کاربرها با دیدنش دچار سردرگمی بشن. برای همین یکی از معیارهای پذیرش ما «مرتبط بودن به مکانه». 

بعضی از عکس‌ها به قدری عمومی هستند که دقیقا نمی‌شه ارتباطشون رو به یک مکان خاص تشخیص داد. سعی کن با گرفتن عکس‌های خوب، دید درستی نسبت به مکان‌ها و خدماتشون برای کاربر ایجاد کنی.

جدید باشه

عکسی که ارسال می‌کنی نباید تکراری باشه و بهتره در روزهای اخیر گرفته شده باشه. سعی کن از زوایایی عکس بگیری که کسی کم‌تر بهش پرداخته یا با گرفتن عکس‌های جدید، اطلاعات مهمی رو به تصویر بکشی که از نگاه بقیه مخفی مونده.

از دریچه لنز دوربین شما گرفته شده باشه

بهترین عکس از نظر ما، عکسیه که خود شما گرفته باشی. عکس‌های برگرفته از سایت‌های اینترنتی یا اپلیکیشن‌ها به طور معمول کیفیت خوبی ندارن. روی خیلی‌هاشون لوگو، نشانه یا نوشته‌ای هست که مانع انتشار عکس می‌شه. همچنین با انتشار این عکس‌ها، ممکنه حق نشر عکس نادیده گرفته بشه.

بنابراین مهم‌ترین توصیه‌ای که می‌تونیم بهت بکنیم، اینه که خودت دست‌به‌کار شی و دنیا رو از نگاه دوربین خودت برامون به تصویر بکشی.

کاربردی باشه

هزاران هزار سوژه عکاسی وجود داره. انتخاب کادر و سوژه و زمان عکاسی با خود شماست؛ فقط یادت باشه که عکس باید برای بازدیدکننده‌هاش مفید و کاربردی باشه.

به عنوان مثال، اگر عکسی که می‌گیری، محوطه یا ورودی یک مکان رو به تصویر بکشه یا اجزای اون رو نشون بده، خیلی برای کاربران مفیده. همچنین تصویر غذاها، منوها، محصولات، کارت‌های ویزیت و سایر چیزهایی که به درد بازدیدکنندگان اون مکان می‌خوره، سوژه‌های مناسبی برای عکاسی هستند. 

البته اصلا نیازی نیست که خودت رو به این سوژه‌ها محدود کنی. ما فقط می‌خواستیم به تعریف مشترکی از کاربردی بودن برسیم.

چه چیزهایی مانع انتشار عکس می‌شه؟

نقض حریم شخصی افراد

خیلی‌ها ترجیح می‌دن تصویر خودشون یا پلاک ماشین‌شون توی عکس‌ها منتشر نشه. از اون‌جایی که حفظ حریم شخصی دغدغه مهم همه ماست، توی این شرایط ما از انتشار عکس‌ها خودداری می‌کنیم.

برای این‌که عکاسی شما رو محدود نکنیم، به زودی با محو کردن تصاویر چهره افراد و پلاک‌ها، تلاش می‌کنیم تعدادی بیش‌تری از عکس‌های شما رو - بدون نگرانی درباره حریم شخصی - منتشر کنیم.

وجود لوگو، نوشته یا علامت تجاری

همه ما به دنبال این هستیم که تجربه خوبی از کار با نقشه برای خودمون و سایرین رقم بزنیم. وجود لوگو یا نوشته، این تجربه رو مخدوش می‌کنه و ممکنه باعث بشه عکس‌ها جنبه تبلیغاتی پیدا کنن. 

برخی از عکس‌ها هم هستند که برگرفته از نمایش‌گر گوشی یا تبلت (منظورمون اسکرین‌شاته) هستند. این عکس‌ها کیفیت لازم برای منتشر شدن رو ندارن.

سایر دلایل

اگر عکس شما محتوای نامناسبی داشته باشه، برای فرد یا گروهی از افراد توهین‌آمیز باشه یا قوانین کشور رو نادیده بگیره، ما جلوی انتشار اون رو می‌گیریم. 

همچنین اگر عکس به فرد دیگه‌ای تعلق داشته باشه، ما از انتشار عکس معذوریم.


این مطلب مفید بود؟